Mat Ve Sert Saçlar İçin Çözüm

Yüzünüzün güzelliği için saçlarınız önemlidir. Saçlarınızın göz alıcılığı için ise parlak ve yumuşak saçlar da önemlidir. Bu durumda saçlarınız mat ve sert mi? O zaman vereceğimiz bazı yöntemlerle daha parlak ve çok daha yumuşak saçlara sahip olabileceksiniz, yumuşak ve parlak saçlara kavuştuğunuzda saçlarınız da daha sağlıklı olacaktır.

Saçlarınıza şekil vermek için saç dondurucu sprey ya da jöle gibi kimyasallar kullanıyor olabilirsiniz. Ancak yıkadığınızda dipte kalan kalıntıları sandığınızın aksine gitmemiş olabilir. Bu durumda kullandığınız şampuanın içerisine bir kaşık karbonat atmak saçlarınızı çok daha net şekilde temizleyecektir. Beslenmeyen, dolgun görünmeyen veya yavaş uzayan saçların genel sorunu ise saç diplerinin yeterince temizlenmemesi ve bu yüzden de gözeneklerin hava alamaması sebebiyledir.

Saçlarınızı Parlatan Maske

  • 1 adet yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • 1 limonun yarısı
  • 2 kaşık zeytinyağı

Yumurtanın yalnızca sarısını alın ve bunu bir kabın içerisinde iyice çırpın. Ardından zeytinyağı ve sütü bu yumurta sarısının içerisine boşaltarak iyice karıştırın. Sırada ise limonu sıkarak suyunu karışıma dökmek var. Limonu da ilave ettikten sonra bu karışımı saç diplerinize nüfuz edecek şekilde yavaşça yedirerek dökün ve parmak uçlarınızla güzelce masaj yapın. Saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar yedirin. 15-20 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Kafanızı poşet veya bone tarzı hava almayacak bir şeyle sarabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra soğuk suyla güzelce durulayın ve kurulayın. İki kez üst üste şampuanla yıkayabilirsiniz, iyice durulandığından emin olun. Bahsettiğimiz maske sayesinde saçlarınız hem hızlı uzamaya başlayacak hem de oldukça parlaklık kazanacaktır.

Eğer saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz veya saçların uzamasını hızlandırmak istiyorsanız her zaman saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Sıcak veya soğuk sudan ziyade ılık suyla saçlarınızı yıkamanız uzamayı oldukça hızlandıracaktır. Eğer saçlarınızda kepeklenme veya kırılma problemleri oluyorsa bu da saçlarınızın uzamasını yavaşlatır ancak tabii ki bunun da çözümü mevcut. Şimdi anlatacağımız maske sayesinde kepeklenme, saçların kırılması ve dökülmesi gibi problemleri ortadan kaldırabilir, uzamayı hızlandırabilirsiniz.

Saçlarınızı Yumuşatan Maske

  • 2 Kaşık Bal
  • Yarım Çay bardağı zeytinyağı

Bal ile zeytinyağını bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Tamamen homojenize olduktan sonra temizlemiş ve kurulamış olduğunuz saçlarınıza karışımı uygulamaya başlayın. Ancak bu karışımı saç diplerinize çok fazla yedirmeden, dipten uca doğru uygulayın. Şimdi de bir havluyu ısıtın, sıcak havluyu kafanıza güzelce sarın ve 20-25 dakika kadar bekletin. Ardından bolca ılık suyla saçlarınızı güzelce durulayın. Saçlarınızı duruladıktan sonra şampuanla yıkayarak üstünden geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir