Yaşlı Erkekler İçin Seks İpuçları

Yaşlandıkça, cinsiyet 20’li yaşlardaki ile aynı değil – yine de tatmin edici olabilir. Ortak efsanelerin aksine, seks sadece gençler için değil. Birçok yaşlılar, cinselliklerini 80’li ve ötesine kadar sürmeye devam ediyor.

Sağlıklı bir cinsel yaşam sadece yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda hayatınızın diğer yönleri için de geçerlidir; fiziksel sağlık ve benlik saygısı da dahil.

Kıdemli seks: Erkekler büyüdükçe ne gibi değişiklikler yapar?

Erkekler yaşlandıkça testosteron seviyeleri düşer ve cinsel fonksiyon değişiklikleri sık görülür. Bu fizyolojik değişiklikler şunları içerebilir:

  • Ereksiyon ve orgazm elde etmek ve sürdürmek için daha fazla teşvik için bir ihtiyaç
  • Daha kısa orgazm
  • Daha az güçlü boşalma ve daha az semen ejakülasyonu
  • Boşalmadan sonra başka bir ereksiyon elde etmek için daha uzun süre gerekli

Bu değişiklikler hakkında biraz endişe duyabilirsiniz, ancak unutmayın ki seks keyfini sona erdirmeleri gerekmez. Değişen vücudunuza adapte olmanız, sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşamı korumanıza yardımcı olabilir. Örneğin, uyandırılmak için daha fazla teşvik eklemek üzere cinsel rutini ayarlamanız gerekebilir.

Yaşlı cinsel sağlık sorunları

Sağlığınız cinsel yaşamınıza ve cinsel performansınıza büyük bir etki yapabilir. Kalp hastalığı veya artrit gibi kötü sağlık veya kronik sağlık koşulları, cinsel ilişkiyi daha da zorlaştırır.

Bazı ameliyatlar ve tansiyon ilaçları, antihistaminikler, antidepresanlar ve asit engelleyici ilaçlar gibi birçok ilaç cinsel fonksiyonları etkileyebilir.

Ama vazgeçme. Siz ve eşiniz, sınırlamalarınıza uyum sağlamanın yollarını deneyebilir.

Örneğin, bir kalp krizi sonrasında seks yapmaktan endişeleniyorsanız, endişeleriniz hakkında doktorunuzla konuşun. Artrit ağrısı bir problemse, cinsel aktivitelerden önce veya sonra eklem ağrısını hafifletmek için farklı cinsel pozisyonları deneyin veya ısı almayı deneyin.

Olumlu davranın ve siz ve eşiniz için çalışan cinsel ve samimi yollara odaklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir