Penis Büyütücü Ürünler Nelerdir ve İşe Yarıyor mu ?

Penis büyütme ürünleri ve işlemleri için reklamlar her yerde bulunur. Bir bolluk pompa, hap, ağırlık, egzersiz ve ameliyat penisinin uzunluğunu ve genişliğini arttırdığını iddia eder.

Bununla birlikte, penisini büyütmek için cerrahi olmayan yöntemler için çok az bilimsel destek var. Ve saygın bir tıbbi organizasyon tamamen kozmetik nedenlerle penis cerrahisini onaylamaz.

Reklamı gördüğünüz tekniklerin çoğu etkisizdir ve bazıları penise zarar verebilir. Bunlardan herhangi birini denemeden önce iki kez düşünün.

Penis büyüklüğü: Normal olan ne değil?

Penisinizin çok küçük görünmesi ya da cinsel ilişki sırasında eşinizi tatmin edecek kadar küçük olması korkusu yaygındır. Ancak çalışmalar, penislerinin çok küçük olduğunu düşünen erkeklerin çoğunun aslında normal boy penise sahip olduğunu göstermiştir.

Benzer şekilde, çalışmalar birçok erkeğin “normal” penis boyutunu neyin oluşturduğuna dair abartılı bir fikrine sahip olduğunu ileri sürmektedir.

Ayakta durmayan bir penisin uzunluğu, penisin dikeyken sürekli olarak uzunluğu tahmin etmez. Ayakta penisiniz yaklaşık 13 cm (5 inç) uzunluğunda ise, normal bir boyuttadır.

Bir penis, sadece dik olarak bakıldığında 3 inçten (7,5 cm) daha az ölçüldüğünde, mikropenis adı verilen bir durumla anormal derecede küçük kabul edilir.

Ortaklar penis boyutunu nasıl gösterir?

Reklamverenler, eşinizin penis boyutuyla ilgilendiğine inanmanızı isterdi. Endişeniz varsa, eşinizle konuşun.

Eşinizin ihtiyaçlarını ve arzularını anlama işleminin, cinsel ilişkinizi penisinizin boyutunu değiştirmekten daha olası olduğunu unutmayın.

Yutturmacaya inanma

Şirketler birçok ameliyatsız penis büyütme tedavisi sunar ve genellikle “bilimsel” araştırmacıların onaylarını içeren ciddi görünümlü reklamlarla onları teşvik eder.

Yakından bakın – güvenlik ve etkinlik iddialarının kanıtlanmadığını göreceksiniz.

Pazarlamacılar, referanslar, çarpık veriler ve şüpheli öncesi ve sonrası fotoğraflar üzerine dayanmaktadır. Besin takviyeleri, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onay gerektirmez, bu nedenle üreticiler güvenlik veya etkililik kanıtlamak zorunda değildirler.

Penis büyütme ürünleri

Çoğu reklamı yapılan penis büyütme yöntemi etkisizdir ve bazıları penise kalıcı hasar verebilir. En yaygın şekilde tanıtılan ürünler ve tekniklerden bazıları:

  • Haplar ve losyonlar. Bunlar genellikle üreticilerin penis büyüttüklerini iddia eden vitaminler, mineraller, otlar veya hormonlar içerir. Bu ürünlerin hiçbirinin işe yaramadığı kanıtlanmıştır ve bazıları zararlı olabilir.
  • Vakum pompası. Pompalar penisini kan dolaştırdıkları için şişirir, bazen erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılırlar.

    Vakum pompası penisin geçici olarak daha büyük olmasını sağlayabilir. Ancak bir taneyi çok sık veya çok uzun süre kullanmak penisdeki elastik dokuya zarar verebilir, bu da daha az sert ereksiyona neden olur.

  • Egzersizler. Bazen jelq olarak adlandırılan bu egzersizler, kanını tabandan başa doğru itmek için elle hareket ettirir.Bu teknik diğer yöntemlerden daha güvenli görünmesine rağmen, çalıştığı bilimsel bir delil bulunmamaktadır ve yara oluşumu, ağrı ve şekil bozukluğuna neden olabilir.
  • Esneme. Esneme, yumuşak bir gerginlik göstermek için penise bir sedyeyle veya genişletici bir aygıtı – penis çekiş aygıtı olarak da adlandırılır – iliştirmeyi içerir.Birkaç küçük çalışma, bu cihazlarla yarım inç uzunluğundaki artışları neredeyse 2 inç (yaklaşık 1 ila 3 santimetre) olarak bildirmiştir.Güvenlik ve etkinlik sağlamak için daha büyük, daha sıkı araştırma gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir