ereksiyon sorunu için Penis pompaları, cerrahi ve implantlar

Durumunuzda ilaçlar etkili veya uygun değilse, doktorunuz farklı bir tedavi önerebilir. Diğer tedaviler şunları içerir:

  • Penis pompaları. Penis pompası (vakumla kurulum cihazı) elle çalışan veya pille çalışan içi boş bir borudur. Tüp peninin üzerine yerleştirilir ve daha sonra tüp içindeki havayı emmek için pompa kullanılır. Bu, kanınızı penisinize çeken bir vakum oluşturur.Bir kez ereksiyon aldıktan sonra, kanı tutmak ve sıkı tutmak için penis tabanı etrafında bir gerginlik halkası takın. Ardından vakum cihazını çıkarın.

    Kurulum genellikle bir çiftin seks yapması için yeterince uzun sürer. Cinsel ilişkiden sonra gerginlik halkasını çıkarırsınız. Penisin zedelenmesi olası bir yan etkidir ve boşalma band tarafından sınırlandırılacaktır. Dokunduğunuz zaman penisiniz soğuk olabilir.

    Bir penis pompası sizin için iyi bir tedavi seçeneğiyse, doktorunuz belirli bir modeli önerebilir veya reçete edebilir. Bu şekilde, ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan ve saygın bir üreticiden geldiğinden emin olabilirsiniz.

  • Penil implantlar. Bu tedavi, cerrahi olarak penisin her iki tarafına cihaz yerleştirilmesini içerir. Bu implantlar ya şişirilebilir ya da yumuşatılabilir (bükülebilir) çubuklardan oluşur. Şişirilebilir cihazlar, ereksiyonun ne zaman ve ne kadar süre kaldığınızı kontrol etmenizi sağlar. Dövülebilir çubuklar penisinizi sağlam tutar ancak bükülebilir.Penil implantlar genellikle ilk önce diğer yöntemler denene kadar önerilmemektedir. İmplantlar, daha muhafazakar terapileri deneyen ve başarısız olan erkekler arasında yüksek bir memnuniyet derecesine sahiptir. Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, enfeksiyon gibi komplikasyonlar riski vardır.

Egzersiz

Son yıllardaki araştırmalar egzersizin, özellikle orta şiddette ve kuvvetli aerobik aktivitenin ereksiyon sorunu geliştirebileceğini bulmuştur. Bununla birlikte, kurgulanmış kalp hastalığı veya diğer önemli sağlık durumları olanlar da dahil olmak üzere, bazı erkekler faydaları daha az olabilir.

Daha az yorucu, düzenli egzersiz ereksiyon sorunu riskini azaltabilir. Faaliyet düzeyinizi artırmak, riskinizi daha da azaltabilir.

Bir egzersiz planını doktorunuzla tartışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir