Kadınlar İçin Seks Terapisi Nasıl Olur

Çoğu insan gibi iseniz, büyük olasılıkla bir seks terapistiyle randevu alacağınızı düşünmemişsinizdir. Doktorunuz ya da arkadaşınız onu önerdiğinde biraz endişeli olabilir ve böyle bir uzmanın varlığını öğrenmek bile şaşırtıcı olabilir. Bir seks terapistinin, rahatlama alanınızın dışındaki veya hatta ahlaki sınırlarınızın dışında öneriler sunması veya sunması için korkabilirsiniz. Ancak cinsel terapi, ideal bir standart dayatıp değil, SİZİN istediğini keşfetmekle ilgilidir.

Randevunuza girerken sizi biraz daha rahat hissettirmek için, burada seks terapisi ve yaşayacağınız şeylerden biraz daha fazlası var:

Cinsel terapistler eğitimli sağlık uzmanlarıdır. Cinsel terapistler, cinsel işlevlerde ek eğitim ve sertifikasyon ile lisanslı ilişki danışmanlarıdır. Uzmanlık alanları, kişilerin seks hakkında konuşmak konusunda rahat hissetmelerine yardımcı oluyor.

Cinsel terapi konuşma terapisi. Kanepeler, sandalyeler ve lambalar içeren bir oturma odası gibi döşenmiş bir odada oturur ve sadece yatak odasında yaşadığınız sorunlardan bahsedersiniz. Cinsel terapide hiçbir sınav, çıplaklık ve cinsel dokunuş yoktur.

İlişkisel Tarih. Cinsel terapide, genel olarak ilişkiniz hakkında – nasıl iletişim kurduğunuzu, hayal kırıklıklarının ve stres kaynaklarının neler olduğunu ve güçlü yönlerinizi ve zorluklarınızı konuşacaksınız. Cinsel sorunlar, yalnızca vücut parçalarının işleyişinden çok daha fazla ilişkindir. Seks bir ilişkide olur ve bir çiftin konusundaki karmaşıklık, seksin gergin ve sıkıcı ya da anlamlı ve canlı hissettirilmesinde rol oynamaktadır.

Cinsel Tarih. Hem “kuşlar ve arılar” konuşmalarında, hem de cinsel alışkanlıklarıyla ilgili konuşulan ve konuşulmayan kurallarda, çocukluğuyla ve ailenizin cinsiyete ilişkin olarak neler bildirdiği hakkında sorularınızı cevaplayacaksınız. İlk cinsel deneyimler genellikle gelecek beklentilerimiz üzerinde derin etkiler yaratır. Diğer ilişkilerde ortaya çıkan tekrar eden sorunlar da incelemek için önemlidir. Ve kuşkusuz herhangi bir çocukluk ya da yetişkin cinsel travması araştırılmalıdır. Tedavide sonradan, terapistiniz neyin yanlış gittiğini anlayabilmesi için sizinle eşiniz arasındaki cinsel deneyimin gerçekte ne olduğunun açık ayrıntıları hakkında konuşmak da önemlidir.

Cinsel terapi adil. İlişkide bulunan bir eşin genelde cinsel ilişki kurmanın başlıca aracı olduğu düşünülürken, diğer eşin cinsel ilişkiye girmek için önce duygusal olarak kendilerini bağlamaları gerekebilir. Tartışmanın her iki tarafı da geçerli ve iyi bir seks terapisti bu farklılıklara derin bir sempati duyuyor.

Ahlaki değerlerinize ve farklılıklarına saygı gösterin. Terapistiniz sizin için önemli olan kültürel ve inanç geleneklerine saygı göstermelidir. Aynı şekilde, eşiniz veya terapistinizden farklı olan fikirler, fanteziler veya eylemler hakkında yargılama veya iddianame hissetmemelisiniz. Terapist, değerlerini desteklerken çifte zorlu çarpmalar yoluyla konuşmalarına yardımcı olacak kadar güçlü olmalıdır.

Büyüme. Cinsel hayatınızı değiştirmek, zorlayıcı olabilecek bazı adımlar atacaktır. Sizi cinsiyete ilişkin önceden düşünülmüş fikirleri incelemeye zorlayan sorular sıklıkla sorulacaktır. Terapist tarafından hafifletilirken eşinizle cinsel çatışmalarınız açık hale getirilmelidir. Çok tartışma ve değerlendirme yaptıktan sonra doğada cinsel ödevler atanabilir. Herhangi bir görevle ilgili istekliliğiniz veya direnişiniz hakkında dürüst olmak önemlidir. Belirli cinsel işlev bozukluklarını tedavi etmek için belirli teknikler, işbirliğiniz gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir