Evlilikte Ne Kadar Cinsel İlişkiye Girilmeli?

Özellikle yeni ilişkiye giren çiftlerin merak ettiği konulardan bir tanesi de cinsel ilişki sayısı belirlemedir. Bu kişiden kişiye bağımlı olarak değişecek bir yöntem olmak ile beraber evliliğin ilk zamanlarında cicim ayı olarak tabir edilen süreçte sıklığı çoğu çiftte oldukça fazla olur. Ancak evliliğin rayına tutması ile iki günde bire düşen cinsel deneyim, kişilerin belirlediği süreler içerisinde istendiği kadar gerçekleştirilebilir. Cinsel ilişkini fazla olması her iki taraf için de bir sıkıntı doğurmaz.

Yaşa Göre Cinsel İlişki Sayısı

Özellikle 20 ve 30’lu yaşlarda haftada bir ki kez cinsel ilişkiye girilmesi genel bir rakamdır. İlişki süresine bağlı olarak cinsel deneyim sayısının da değiştiği tecrübeler ile sabitlenen genellemelerdir. Ancak genel olarak belirtilen bu rakamlar farazidir. Evlilikte ve ilişkilerde cinsen ilişkiye girmenin belirli bir sayı ile sabitlenmesi uzmanlar tarafından onaylanmamaktadır. Kişilerin isteklerine bağlı olarak gerçekleşen aynı zamanda duygusal bir bağ olan cinsel arzular bastırılmamalıdır. Aksi takdirde çiftlerde duygusal boşluğun artmasına yol açar. Cinsellik sadece cinsel organ ilişkisi demek değildir. Daha çok dokunarak, sevişerek karşıdaki kişinin haz aldığı duyguları tatmin etmek çiftlere haz verir. Ve duygusal açıdan da gerekli olan birleşmedir. Kişilerin yoğunlukları, stresleri, ilişki problemleri de cinsel birleşme ile azalıyor. Bu anlamda düşünüldüğünde cinsel ilişki, her iki tarafında istemesi dahilinde her zaman gerçekleşebilir.

Cinsel İlişki Sıklığı

Cinsel ilişki sıklığı özellikle erkeklerin genç yaşta evlenmiş çiftler için belirleyici olduğu bilinmektedir. Erkek ister kadın da yapar olgusu yanlıştır. Kadınlar da en az erkekler kadar cinsel ilişki konusunda isteklilerdir. Ve her iki tarafında istemesi dahilimde cinsel birleşme belirli bir sayı ile sabit tutulamaz. Doktorlara göre de yanlış olan cinsel birleşme sayısı belirleme işleri, kişileri sıkıntıya düşürebilir. Bu bağlamda bakıldığı zaman çiftlerden herhangi birinin istemesi duygusal anlamda diğerini de cinsel birleşmeye çekeceği anlamına gelir. Özellikle aşk evliliklerinin ilk aylarında birbirlerinden hem cinsel hem duygusal anlamda ayrılmak istemeyen çiftlerin istedikleri kadar cinsel deneyim yaşamaları mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir