Anal Seks Nedir, Günah Mı?

Anal seks bir kişinin cinsel partnerinin anüs kısmına penis ya da başka bir nesneyi sokmasıyla meydana gelen cinsel ilişki türüne verilen isimdir. Anal seksten hoşlanan olduğu kadar birçok hoşlanmayan insan da bulunmaktadır.
Bazı kişiler anal seksi merak ederken bazı kişiler adını bile duymak istemez. Anal seksi yapabilmek için karşılıklı olarak partnerlerin bunu istemesi gerekmektedir.

Anal Seks Nasıl Yapılır?

Anal sekste anüse penisin veya başka bir nesnenin sokulması söz konusudur. Anüste vajina gibi ıslanma meydana gelmemektedir. Anüs dokusu son derece hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle anal seks öncesi mutlaka anüs bölgesinin ıslatılması ve kayganlaştırıcı sürülmesi gerekmektedir.
Kayganlaştırıcı olmadan yapılan anal sekste anüste ağrı ve kanama gibi durumların gerçekleşmesi mümkündür. Anal seks yaparken rahat olmak gerekir. Anal seks esnasında penisi anüse yavaş yavaş sokmak gerekir. Anal seks yaparken herhangi bir ağrı veya direnç söz konusuysa ilişkiye devam etmemek gerekmektedir.
Anal seks gerçekleştirildikten sonra cinsel organların temizlenmesi gerekmektedir. Anal seks öncesi tuvalete gitmek ve bağırsakları temizlemekte anal seks esnasında hijyen sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Anal Seksi Kimler Yapar?

Anal seksi isteyen ve rıza gösteren herkes anal seks yapma imkanına sahiptir. Anal seksi heteroksesüel partnerler, homoseksüel partnerler ve başka cinsel yönelime sahip partnerler uygulayabilmektedir. Anal seks çiftler arasında fantezi amaçlı uygulanan bir seks türüdür.

Anal Seks Günah Mı?

Anal seks yapanların pek çoğu anal seks günah mı sorusunu yöneltmektedir. Anal seks İslam dininde haram olarak nitelendirilmiş ve yasaklanmıştır. Anal seksin dini açıdan yasak olmasını yanı sıra diğer bir konuda anal seksin zararlı olup olmadığıdır.
Anal seks sonrasında istenmeyen bazı hastalıklarla karşı karşıya gelmek mümkündür. Bu nedenle ilişki esnasında prezervatifle korunmak önemlidir. Anal ilişki sonrasında bazı bakterilerin taşınması söz konusu olabilmektedir.
Anal seksten sonra uzuvların temizlenmesi gerekir. Ayrıca ilişki esnasında anüsün zorlanmaması ve hasar verilmemesi de dikkat edilmesi gereken başka bir konudur. Anal seksin iki tarafın rızasıyla gerçekleştirilmesi çiftler açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir